Blog de promovări online

miercuri, decembrie 11, 2013

Fa un batran fericit cu ocazia Sarbatorilor de Iarna!

Fa un batran fericit
In fiecare an asociatia umanitara Speranta pentru Romania aduce in inimile batranilor saraci, singuri si neputinciosi o raza de bucurie cu ocazia Sarbatorilor de Iarna. Avem in atentia noastra peste 100 de batrani foarte saraci din diferite zone alte tarii. Cei mai mulți dintre ei sunt singuri, neputincioși și au pensii foarte mici. Cea mai mare parte dintre acești bătrâni sunt în atenția noastră de mai mult timp, iar o parte dintre ei, din păcate, nu mai sunt printre noi.

Jumatate dintre acesti batrani se afla in atentia noastra in cadrul celor doua adaposturi pentru batranii strazii din Com. Cermei, jud. Arad si Com. Batar, jud. Bihor, pe care asociatia noastra le sustine. Cea mai mare problemă cu care se confruntă acești bătrâni, iarnă de iarnă, sunt lemnele de foc. Cu ajutorul sponsorilor noștri, în fiecare an, acești bătrâni au primit din partea Asociației Umanitare ”Speranță pentru România” lemnele de foc necesare.

De asemenea, pentru că vom fi în preajma Sărbătorilor de Iarnă, dorim să le oferim și câte un pachet de alimente, în valoare de 100 de lei. În anul acesta, în atenția noastră sunt 10 familii de bătrâni cărora dorim să le oferim lemne de foc. Pentru fiecare familie vom avea nevoie de 1.000 de lei pentru achiziționarea lemnelor. În total, lemnele ne vor costa 10.000 de lei. Pentru alimente, avem în vedere 25 de familii de bătrâni saraci cat si 54 de batrani ai strazii pentru care vom avea nevoie de 7 900 lei. Acesti oameni nevoiasi au nevoie de ajutorul nostru.

Va invitam ca de Sarbatori sa experimentam bucuria de a darui, bucuria de a face pe cineva fericit. Oamenii acestia nu au pe nimeni care sa ii ajute, s-ar putea ca noi si dvs sa fim unica lor speranta.

Dupa realizarea acestui proiect umanitar, asociatia noastra va prezenta un raport scris si imagini video si foto cu fiecare familie si fiecare batran ajutat atat cu alimente cat si cu lemne de foc. Cei care doresc pot participa alaturi de noi la distribuirea alimentelor cat si a lemnelor de foc.

Pentru detalii suplimentare, va rugam sa ne contactati la adresa de email: infosperanta@gmail.com, telefon: 0749 402 098 sau 0766 365 833

Cei care doriti sa faceti donatii, va rugam sa folositi modalitatile prezentate mai jos.
1. Online cu cardul, aici: http://www.sperantapentruromania.ro/doneaza/
2. Online prin PayPal, aici: http://www.sperantapentruromania.ro/doneaza/
3. Prin transfer bancar in conturile deschise la Raiffeisen Bank si BCR pe numele asociatiei umanitare Misiunea Speranta pentru Romania, de mai jos:

La Raiffeisen Bank
-IN LEI: RO 39 RZBR 000 006 001 204 2338
-IN EURO:  RO 24 RZBR 000 006 001 218 9757, CODE  SWIFT: RZBRROBU

La BCR
-IN LEI: RO 31 RNCB 001 813 827 99 00001
-IN EURO: RO 04 RNCB 0018138279900002
COD SWIFT: RNCBROBU

Echipa Speranta pentru Romania
www.sperantapentruromania.ro

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu